PDA

View Full Version : Ψάχνω/ βρίσκω...

Pages : [1] 2 3

Titus
16-12-2007, 01:47 PM
...διάφορα πράγματα!

Ένα θέμα στο οποίο θα γράφουμε τι ψάχνουμε και δε μπορούμε να βρούμε. Αυτό μπορεί να βρίσκεται στο Internet, μπορεί και όχι, και μπορεί να είναι οτιδήποτε εκτός από retro και σύγχρονο gaming. Το retro γιατί έχει θέση στο αντίστοιχο τμήμα, όπου θα υπάρχει και απόλυτη ελευθερία, και το σύγχρονο γιατί άλλο η εξυπηρέτηση και άλλο η μαζική πειρατία για το κοινό μας χόμπι. Εκτός των άλλων δε θέλουμε να γίνουμε ένα board με links όπου μπαίνει κόσμος μόνο και μόνο για να κατεβάσει πράγματα και να μη συμμετέχει πουθενά.

Για αυτό λοιπόν, ο εξής περιορισμός. Απαγορεύεται δια ροπάλου να ποστάρετε σε αυτό (ή οποιοδήποτε άλλο) πλην του retro gaming θέμα links από Rapidshare, Megaupload κλπ. Αν γίνει κάτι τέτοιο, το ποστ θα διαγράφεται απευθείας. Απεναντίας, μπορείτε πολύ άνετα να τα στέλνετε μέσω ΠΜ. Με άλλα λόγια, εδώ κάνετε μια παραγγελία και περιμένετε να δείτε αν μπορεί να σας βοηθήσει κάποιο μέλος. Επίσης λέτε αν έχετε βρει/ανεβάσει κάτι και ότι είναι διαθέσιμο.

Ας κάνω την αρχή λοιπόν. Ενδεικτικά, έχω διαθέσιμα τα δύο CD των δύο super groups του Seattle, των Temple of the Dog και των Mad Season. Τα μέλη τους ήταν ενεργά στις μεγάλες μπάντες του grunge τη δεκαετία του '90 (Pearl Jam, Soundgarden, Screaming Trees, Alice in Chains) και, κάποιες φορές που βρέθηκαν μαζί, κυκλοφόρησαν αυτούς τους πολύ καλούς και ξεχωριστούς δίσκους. Αν είστε φίλοι του είδους, περάστε. Από μεριάς μου, θέλω να ακούσω το Remedy Lane από Pain of Salvation προτού αποφασίσω να το αγοράσω, οπότε όποιος έχει την καλοσύνη...

swordmaster
19-12-2007, 01:23 AM
To τραγούδι απ΄την διαφήμηση του Twix (ψάχνω)

Και ένα τραγούδι που στο ρεφρένμ λέει:
Now that I'm free,
You can be leader in my Hitparade,
Now that I'm free

και ξεκινάει κάθε πρώτααση με :
Awayyyyyyyyyyy...

Laharl
19-12-2007, 05:26 PM
Το τραγουδάκι που ζητάς(twix) είναι πολύ ωραίο και λέγεται Happy Together-The Turtles

The Turtles-Happy Together (http://www.youtube.com/watch?v=XSV1URdtgTc)

swordmaster
20-12-2007, 02:51 AM
Eυχαριστώ πολύ!!!

fandango
20-12-2007, 03:44 PM
Από μεριάς μου, θέλω να ακούσω το Remedy Lane από Pain of Salvation προτού αποφασίσω να το αγοράσω, οπότε όποιος έχει την καλοσύνη...
[/b]

Α, ρε Τίτε, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο καλό άλμπουμ είναι. Αν είσαι Θεσσαλονίκη, μπορώ να το γράψω και να στο φέρω. Αλλιώς..τι να πω, πάρτο. :D

Βασικά, νομίζω ότι στο μετρόπολις το είχα βρει 9ευρώ, πάρτο κι αν δε σαρέσει το ξανα αγοράζω εγώ για να έχω καθαρό το εξώφυλλο χωρίς υπογραφές. ;)

Doppelganger
21-12-2007, 01:07 AM
Ψαχνω ενα προγραμμα να μετατρεπω μεγαλη ποικιλια αρχειων μουσικης σε mp3 (για να μπορω να τα βαζω στο mp3 player)

akisz001
21-12-2007, 02:44 AM
Για μετατροπές αρχείων χρησιμοποιώ το:
ImTOO MPEG Encoder
pic---> http://i18.tinypic.com/8au0kyw.gif

25 τύποι αρχείων υποστηρίζονται από αρχεία μουσικής (wma,mp3,ac3,aac,ogg vorbis,mp4a και πολλα άλλα) αλλά και από βίντεο (.vob .avi divx, wmv, κτλ.),για μετατροπή σε mp3 και γενικά από την μια οποιαδήποτε μορφή στις άλλες 24.
Μπορείς να αλλάξεις και ποιοτικά στοιχεία, απο το sample rate (Khz) ,το bitrate (kbps), τον αριθμό των καναλιών (1 εως 5) και στα βιντεάκια επιπλέον την ανάλυση, το φορμά,την αναλογία, το framerate κτλ.

http://www.google.gr/search?client=firefox...83%CE%B7+Google (http://www.google.gr/search?client=firefox-a&rls=org.mozilla%3Ael%3Aofficial&channel=s&hl=el&q=ImTOO+MPEG+Encoder&meta=&btnG=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF %83%CE%B7+Google)

Titus
25-12-2007, 04:20 PM
Legacy of Kain fans!!!

Βρήκα σε ένα site όλα μα όλα τα voice overs (διάλογοι, μονόλογοι, περιγραφές αντικειμένων κλπ) από το πρώτο Blood Omen σε μορφή κειμένου. Κράτησα ένα αντίγραφο. Όσοι δεν έχουν παίξει το παιχνίδι, επιτέλους μπορούν να το διαβάσουν.

Δε μ'αγαπάτε???

Jedah
25-12-2007, 04:49 PM
Ψάχνω freeware πρόγραμμα που να δημιουργεί Binary images (.bin) από δισκάκια CD/DVD που έχουν πάνω απο ένα session. Το πρόγραμμα μπορεί να είναι για Windows XP ή Linux. Ακούγεται εύκολο αλλά δεν είναι...

Irvine
25-12-2007, 05:32 PM
Έχω στην κατοχή μου (με την ευγενική χορηγία του Τίτου) την συναυλία των Metallica στο Terra Vibe τον Ιούλιο. Όποιος ενδιαφέρεται για download links μπορεί να μου το ζητήσει με pm και θα του τα στείλω. Ευχαριστώ :)

Titus
29-12-2007, 03:22 PM
Ζητείται το Alcohol 120% στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ. Και ως γνωστόν το ελληνικό ίντερνετ αρνείται να με βοηθήσει...

Θενκ γιου.

Bartman
29-12-2007, 05:15 PM
Μπορείτε να μου στείλετε τραγούδια της Μαντώ και του
Βασίλη Παπακωνσταντίνου ;

Scatman
29-12-2007, 05:43 PM
Titus -> χρησιμοποιω την 1.9.6 Build 4719 και ειναι στα Ελληνικα. Λογικα ολες οι εκδοσεις εχουν Ελληνικη γλωσσα. Προβολη -> Γλωσσα -> Ελληνικα

Bart Simson -> http://ellinadiko.com/
Εχει ολη τη δισκογραφια αυτων και πολλων αλλων Ελληνων καλλιτεχνων. Εγγραψου στο forum

Laharl
11-01-2008, 04:35 PM
Ψάχνω το soundtack είτε του Sonic 1 είτε του sonic 2...Έψαξα σε torrent αλλά το μόνο που βρήκα ήταν ένα καινούργιο (με shadow κτλ).Παρακαλώ πολύ όποιος ξέρει κάτι ή έχει κάτι ας βοηθήσει.Ευχαριστώ :D ;)

Xeno
11-01-2008, 04:41 PM
Ουτε εδω (http://gh.ffshrine.org/) δεν το εχει;

Laharl
11-01-2008, 04:59 PM
Ουτε εδω (http://gh.ffshrine.org/) δεν το εχει;
[/b]

OHHHHHHHHH!!!!!Εδώ τα έχει ΟΛΑ!!!!YAY!!!Thank you very much mate ;) .Πάρα πολύ καλό site αν και έχει λίγο σπαστικό κατέβασμα...

Bartman
12-01-2008, 11:09 PM
Έχω Forthnet 2play (ταχύτητα έως 24Mbps) ποιο ασύρματο modem μου προτείνεται να αγοράσω ;

Bartman
13-01-2008, 11:18 PM
Επαναφέρω το θέμα γιατί θέλω να αγοράσω και εγώ ένα wirless router για να μπαίνω στο net αλλά και να συνδέομαι με την υπηρεσία Nintendo Wi-Fi Connection...
Αυτά που έχω στα υπόψιν μου είναι : D-LINK Router WiFi 108 Mb DI-624 - Switch 4 θύρες (http://www.pixmania.com/gr/gr/92515/art/d-link/router-wifi-108-mb-di-624.html#fichetechnique) και Us Robotics Wireless Router Annex A 125Mbps (http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=1&category=810&product=902063) ποιο από τα δύο μου προτείνετε και γιατί ;
Αν ξέρετε και έχετε προσωπική εμπειρία μπορείτε να προτείνετε και άλλα routers για την δουλειά που θέλω ...

Ευχαριστώ, προκαταβολικά...

Scatman
13-01-2008, 11:41 PM
Οτι router και να παρεις κανει το ιδιο, απλα εχε υποψιν σου οτι δεν εχουν τεραστια εμβελεια πχ σε αποσταση 2 δωματιων περιπου, μου ειχε 1 παυλα συνδεσιμοτητας (απτις 5 εφικτες), πολυ χαμηλη...
τελικα το εβαλα σε απεναντι δωματιο κ ειμαι μεταξυ 3-4 παυλες

Btw χρησιμοποιω US Robotics ADSL 2+ ROuter 9111 και δεν εχω κανενα παραπονο. Η συγκεκριμενη εταιρεια ειναι αρκετα αξιοπιστη.

Οι ταχυτητες σου στο net θα εξαρτηθουν 90% απτη forthnet και τα "κεφια" του δικτυου της. Το υπολοιπο 10% απτο router σου. Τα συγκεκριμενα μια χαρα φαινονται οποτε δε τιθεται κανενα θεμα/

Α! Και με το wireless ξεχνα την απλη αλλαγη IP (connect/disconnect) . Ωστοσο ειναι πιο πρακτικο.
Α! (2) Eαν κατεβαζεις αρχεια και δει torrent, θα υπαρχει αμεση επιπτωση στο DS/Wii Wi-Fi δικτυο σου.

Παρακαλω προκαταβολικα.

Wii_Master_Link
13-01-2008, 11:49 PM
bart, ποσα πληρωνεις στην forthnet?

Bartman
14-01-2008, 02:15 AM
@W_M_L στην Forthnet πληρώνω 40 ευρώ τον μήνα

@Scatman ευχαριστώ για τις πληροφορίες ...
Δες τα πμ σου

Wii_Master_Link
15-01-2008, 10:06 AM
ψαχνω τροπο να αλλαξω τα icons των xp μου.
τους φακελους, explorer, καδος ανακυκλωσης και λοιπα. οχι ομως να βαλω icons τα οποια περιεχει απο πριν αλλα να βαλω καινουργια τα οποια κατεβασα. ειναι σε μορφη png και παρολο που μου ειπαν πως ετσι θα επρεπε να ειναι, το pc δεν μπορει να τα εντοπισει. βρηκα και αυτον εδω τον οδηγο τον οποιον και ακολουθησα πιστα:

http://www.wackypixel.com/help_xpi.html

αλλα και παλι περα απο τα υπαρχοντα icons τα οποια περιεχει, δεν μπορω να βρω αλλα icons και να κανω αλλαγη. μηπως θα επρεπε να ειναι σε αλλη μορφη αυτα που κατεβασα? ειναι σε png μορφη οπως ειπα. δοκιμασα και μερικες αλλες μορφες και παλι τιποτα. μηπως πρεπει να βαλω καπου συγκεκριμενα τον φακελο? τα φωτα σας παρακαλω!

Somari
15-01-2008, 01:05 PM
Σε μορφή .ico πρέπει να είναι.

Wii_Master_Link
15-01-2008, 08:35 PM
και πως τα κανω σε μορφη .ico? καποιο προγραμμα?
δοκιμασα με μετονομασια και φαινεται να το εντοπιζει αλλα μου λεει πως το αρχειο ταδε μπλα μπλα μπλα, δεν περιεχει εικονιδια.

ευχαριστω για την απαντηση.

Bartman
19-01-2008, 10:53 PM
Μπορεί κάποιος να μου δώσει κάποιο site από το οποίο θα μπορώ να κατεβάσω μερικά επεισόδια του House MD με ελληνικούς υπότιτλους ;

Doppelganger
20-01-2008, 02:19 AM
Δεν ξερω για site, αλλα μπορω να σου βρω torrentακια με τις τρεις seasons με καθε season μεγεθος 3 gb περιπου. Μικρο σχετικα σε μεγεθος και αρκετα καλη ποιοτητα. Για υποτιτλους εχω βρει για την δευτερη season καλους, για την πρωτη θα ψαξω καινουργιους, γιατι καποιοι αλλοι που κατεβασα καθηστερουν. Αν θες torrents παντως στειλε μου ενα pm ;)

Titus
25-01-2008, 01:50 PM
Εγώ και ο Ονιμπόκο έχουμε στη διάθεσή μας όλα τα επεισόδια από Silverhawks. Ξέρετε τι να κάνετε αν τα θέλετε.

Somari
26-01-2008, 11:24 AM
παιδιά,αν κάποιος έχει λογαριασμό,μπορεί να στείλει πμ στον sgouver στο anime.gr να τον ρωτήσει αν μπορώ να ανεβάσω σε τόρρεντ (δίνοντας του πάντα τα credits) το αστεριξ + οβελίξ που έχει ανεβάσει ρε rapidshare?επειδή στο b/wgt το ψάχνουν πολλοί.

Wii_Master_Link
04-02-2008, 03:57 PM
μακαρι να με βοηθησει καποιος :)
συχνα πηγαινω σε εναν κολλητο μου περιπτερα και καθομαστε και παιζουμε DS μεχρι τα ξημερωματα.

το φερε χθες η κουβεντα οτι ο germanos απο διπλα εβαλε hotspot και οτι ειναι free και λοιπα.
βαζω το ds να ψαξει να κανω συνδεση και δεν βρισκω τιποτα... παω τεσσερα πεντε μετρα πιο κοντα και πιανω σημα και εκανα και συνδεση. επαιξα μια online random μαχη με το worms 2 και ηταν φοβερα.

αυτο που θελω λοιπον ειναι να μαθω εαν υπαρχει τροπος να ενισχυσω το σημα του ds ωστε να κανουμε συνδεση στον germano απο το περιπτερο. μηπως μπορει να γινει κατι με καποιο router? θα ειναι σκετο βεβαια το router μιας και δεν εχουμε καποιο laptop/pc στο περιπτερο. η σκεψη μου ειναι εαν εκανα καποιες ρυθμισεις απο το σπιτι στο router και μετα απλα το πηγαινα στο περιπτερο και το βαζαμε στην πριζα ισως να γινοταν κατι. ειναι εφικτο κατι τετοιο?
δωστε μια απαντηση σας παρακαλω! εαν ειναι εφικτο τι ρυθμισεις πρεπει να κανω ακριβως και τι να προσεξω.

μην ξεχνατε και την πρωτη μου ερωτηση εαν γινεται να ενισχυσω το σημα του ds. γενικα αμα υπαρχει καποια λυση θα χαρω παρα πολυ γιατι επιτελους θα παιξω τιποτα ματσακια mario kart και λοιπα παιχνιδια μαζι σας :D :D :D

Doppelganger
04-02-2008, 04:03 PM
O Γερμανος στην κεντρικη πλατεια ή διπλα απο την Μπεκου; Αν ειναι διπλα απο την Μπεκου πηγαινε διπλα στο Zoomserie και παιξε :P

Wii_Master_Link
04-02-2008, 04:12 PM
στην κεντρικη πλατεια :P το θεμα ειναι πως θελω να παιζω κοντα στο περιπτερο με τον κολλητο μου,
οχι να κατσω κοντα στον germano και να παιζω μονος και ο κολλητος να καθεται στο περιπτερο να δουλευει :lol:

heeeeeeeeelp :D

Scatman
04-02-2008, 04:46 PM
Wii_Link δυστυχως αποσα γνωριζω δε γινεται ετσι οπως θες/περιγραφεις.

Το DS κανει αυτοματες εσωτερικες ρυθμισεις ωστε να προσαρμοζεται κατα καποιο τροπο στη συνδεση σου.
Το Router ειναι ουσιαστικα ο "δρομος" της συνδεσιμοτητας. Οι ρυθμισεις εχουν να κανουν και με την τηλεφωνικη σου γραμμη, οποτε θα ηταν ασκοπο να το μεταφερεις καπου...εκτος κι ξεπατωσεις τη γραμμη του τηλεφωνου :D.

Υπαρχουν router mε κεραια, νομιζω πηρε ο Bart ενα τετοιο που θεωρητικα εχουν μεγαλυτερη εμβελεια. Ωστοσο το μεγαλυτερη ειναι σχετικο. Για να το πετυχουν απαιτουν ιδανικες συνθηκες οπως πχ να μην υπαρχουν εμποδια (πχ τοιχος κτλ). Νομιζω πιανουν απο 50-100 μετρα/

Αυτο που μπορει να γινει ειναι να βαλει ο φιλος σου συνδεση Internet sτο περιπτερο κ διαμεσω του router του να παζεται...

Παντως κατι δεν κανεις σωστα με το router σου...αυτο με τα e-Trikala δε μου ακουγεται ουτε νομιμο ουτε λογικο

Wii_Master_Link
04-02-2008, 05:22 PM
damn it... thanx scaty xD οπως φαινεται μια θα πηγαινω εγω να παιζω και μια αυτος στον germano για online.
για το e-trikala ολα ειναι νομιμα και μπορεις να το ψαξεις εαν θελεις. δεν υπαρχει ουτε υπηρχε κατι παρανομο.
μπορει να στο εγγυηθει και ο Doppelganger γιατι σιγουρα θα ξερει οτι το e-trikala προσφερει δωρεαν internet και ολα τα σχετικα. το μονο που δεν μπορεις να κανεις για την ωρα ειναι να κατεβαζεις mp3 να επισκεφτεις συγκεκριμενες σελιδες και απο οτι φαινεται να παιξεις online παιχνιδια.

Scatman
04-02-2008, 05:47 PM
AAAAAAαααααΑΑΑΑ! E Πες το! NoMιζα οτι πλΕρωνες xD
Εαν το κανεις paid....

Treetop
04-02-2008, 06:16 PM
Kserei kaneis kana site gia tis vaseis ton sxolon?

Somari
04-02-2008, 07:19 PM
google it,θα βρεις πολλά.

Doppelganger
05-02-2008, 01:34 AM
Οντως το e-Trikala ειναι δωρεαν ασυρματο internet απο το δημο και ειναι η πρωτη υπηρεσια παροχης ασυρματου internet στην Ελλαδα. Απ'οτι ειδα πριν απο κανα μηνα (εβλεπε η γιαγια ειδησεις του TRT) τωρα εβαλε και ο Βολος ή βαζει. Η ταχυτητα του ειναι μεγαλη και το μονο μειονεκτημα που εχει ειναι πως δεν μπορεις να μπεις σε ολες τις σελιδες, να κατεβασεις πραμματα και να παιξεις online παιχνιδια, οπως ειπε και ο Wii Mastah Linkzor.

Οταν ειχε πρωτοεμφανιστει ειχα γινει κι εγω μελος, αλλα δεν επιανα απο εκει που μενω. Γι'αυτο και εβαλα DSL.
Μετα ηθελα και να κατεβαζω οποτε... Βεβαια τοτε το σημα χανοταν συνεχεια κτλ, τωρα δεν ξερω τι γινεται και που πιανει.

Ρε Wii Master? Δεν νοικιαζεται ενα μαγαζι εκει διπλα απο τον γερμανο, νομιζω ο πανω οροφος; Ριξτε λεφτα με τον φιλο σου για να πατε εκει να παιζετε lol :P Κι αν το κανετε καφετερια θα ερχομαι να πινω και καφε.

Psycomaniac
05-02-2008, 03:28 AM
Κάποιοι από τους πάλιουρες του cgm forum μπορεί να θυμούνται ένα βιβλίο σε .pdf που είχε βρει μια εποχή ο Titus νομίζω και περιείχε την ιστορία (σε μορφή διαλόγων αν δε κάνω λάθος) του Planescape: Torment. Υπάρχει καμιά περίπτωση να ξαναβρεθεί το βιβλίο;

Somari
05-02-2008, 02:11 PM
Την βοήθεια σας παιδιά!!!
Πως γίνεται αυτό;;;

http://i6.photobucket.com/albums/y243/supertrunksz/torrent.jpg

έχει τόσους πολλούς seeders περισσότερους από leechers,και όμως δεν συνδέεται.Έχει κολλήσει στο 57% και δεν προχωράει!!!Και είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ για να το ξαναρχίσω από άλλον τράκερ...Οποιαδήποτε βοήθεια δεκτή.

Xeno
05-02-2008, 02:15 PM
Αν βρεις το ιδιο ακριβως αρχειο σε αλλον τρακερ τοτε απλα θα συνεχισει απο εκει που ειχες μεινει.

Βεβαια το ολο προβλημα ισως να ειναι και προσωρινο..

Somari
05-02-2008, 02:20 PM
Αν βρεις το ιδιο ακριβως αρχειο σε αλλον τρακερ τοτε απλα θα συνεχισει απο εκει που ειχες μεινει.

Βεβαια το ολο προβλημα ισως να ειναι και προσωρινο..
[/b]

Έχω βρει το ίδιο ακριβώς από άλλη γραμμή αναζήτησης αλλά είναι από τον ίδιο τράκερ.

Titus
05-02-2008, 02:27 PM
Κάποιοι από τους πάλιουρες του cgm forum μπορεί να θυμούνται ένα βιβλίο σε .pdf που είχε βρει μια εποχή ο Titus νομίζω και περιείχε την ιστορία (σε μορφή διαλόγων αν δε κάνω λάθος) του Planescape: Torment. Υπάρχει καμιά περίπτωση να ξαναβρεθεί το βιβλίο;[/b]

Ντάξει, ντάξει, το πιάσαμε το υπονούμενο. Αρχίζω το σκάψιμο...

ΒΟΥΑΛΑ!!!

http://wischik.com/lu/senses/pst-book.html[quote]

Getta Robo
05-02-2008, 02:30 PM
Ωριστε:
http://wischik.com/lu/senses/pst-book.html
Ο γουγλης ειναι φιλος σου!
λολ με προλαβε ο τιτος για 3 λεπτα :huh:

Ramparter
05-02-2008, 02:37 PM
Κλασσικη περιπτωση. Εφαγες ownage.

Wii_Master_Link
05-02-2008, 04:44 PM
φιλε μου, Doppelganger! οι ταχυτητες εχουν πεσει αρκετα σε σχεση με πριν και ο λογος ειναι οτι το e-trikala εχει επεκταθει σε διαφορα αλλα μερη. οπως η καλαμπακα μεχρι και την λαρισα και αυτο οφειλεται σε ανθρωπους που εχουν φτιαξει δικους τους κομβους αναμεταδοσης του σηματος.

παιρνουν σημα απο το κομβο '' 02-a '' που βρισκεται στο φρουριο και εγω που εχω φτιαξει εναν κομβο με το ονομα '' extreme πιθηκος '' ειμαι 300 μετρα μακρια απο το φρουριο και πλεον εκπεμπω σημα και για αλλους που στα 400 μετρα δεν θα μπορουσαν να πιασουν σημα. στην ουσια ο δικος μου κομβος γινεται το '' 02-a '' . ολα αυτα σας τα δινω σαν παραδειγμα γιατι δεν ασχολουμαι με τετοια ωραια και ουτε γνωριζω βεβαια την θεση αυτων που το κανουν αυτο. εχουν παρει εγκριση απο τον δημο και το κανουν αυτο? δεν μπορω να ξερω αφου πουθενα δεν εχω δει καποια σχετικη ειδηση.

πως το ανακαλυψα? well... οταν ο κομβος της περιοχης μου ειχε προβλημα πηγα να συνδεθω σε αλλον και μετα απο μια σαρωση της περιοχης βρηκα τουλαχιστον 20 ασυρματες συνδεσεις. οι περισσοτερες ειχαν free προσβαση και ειπα απλα να δοκιμασω να συνδεθω. κανω την συνδεση και μου εβγαζε μετα την αρχικη σελιδα οπου και ηθελε να βαλεις το ονομα χρηστη σου και τον κωδικο προσβασης του e-trikala. τα επαιξα εγω και δοκιμασα ολες τις υπολοιπες συνδεσεις με το ιδιο παντα αποτελεσμα. για καπακι μετα απο δυο τρεις μερες επεσα σε ενα site/forum οπου αυτοι οι ανθρωποι ηταν ολοι μαζεμενοι εκει και ελεγε ο καθενας που εφτιαξε κομβο και αλλοι λεγαν που θα φτιαξουν κομβο. φαντασου... μεχρι και απο την λαρισα μπαινουν στο e-trikala :o

κανονικα θα επρεπε να παρω κανα τηλεφωνο και να μαθω τι παιζει αλλα δεν θελω να μπλεξω αθελα μου.
απο την αλλη σκεφτομαι πως οι τεχνικοι του e-trikala σιγουρα θα εχουν παρει χαμπαρι τι συμβαινει εαν ολο αυτο ειναι παρανομο γιατι οι ταχυτητες δεν ειναι οπως ηταν πριν και θα ψαξουν να βρουν τι φταιει. ασε που μπορουν πανευκολα να εντοπισουν απο που εκπεμπει ενας κομβος το σημα του και αμα ηταν παρανομο θα τους ειχαν πιασει μεχρι τωρα.

το αλλο το ξερετε? εχουμε βαλει οπτικα ινα στα τρικαλα και ειναι πολυ μεγαλυτερη απο αυτη που εχει η αθηνα και γενικα ειναι η μεγαλυτερη σε ολη την ελλαδα. καποια στιγμη θα διαθεσουν τις ταχυτητες και οσα εχει να προσφερει αυτο το εργο στους πολιτες των τρικαλων! για την ωρα χρησιμοποιειται μονο απο δημοσιες υπηρεσιες οπως ειναι τα νοσοκομεια και λοιπα.

Doppelganger
06-02-2008, 01:25 AM
Ωστε τελικα οπτικες ινες εβαζαν και εσκαβαν τους δρομους. Τωρα βεβαια δεν ξερω ποσο καλο θα ειναι το συστημα με τις οπτικες ινες,. Δηλαδη, αν παρεχουν internet οι διαφοροι παροχεις, που πληρωνεις κανονια αυτο θα ειναι καλο γιατι θα σημαινει μεγαλη ταχυτητα σε download και ετσι. Αλλα αν παλι το παρεχει ο δημος, κανεις σαφως την δουλεια σου αν θες να μπαινεις σε σελιδες κτλ, αλλα δεν χρειαζονται οι ταχυτητες που προσφερουν οι οπτικες ινες για να κανεις ενα απλο browsing. Εκτος αν θες να μπεις στο IGN lol.

Psycomaniac
06-02-2008, 03:59 PM
Originally posted by Titus
Ντάξει, ντάξει, το πιάσαμε το υπονούμενο. Αρχίζω το σκάψιμο...

ΒΟΥΑΛΑ!!!

http://wischik.com/lu/senses/pst-book.html

Ευχαριστώ το Μάκη. :D

Δεν ξέρω ποιος είναι ο Μάκης, ρωτήστε τον Τίτο... :unsure:

Titus
07-02-2008, 09:09 PM
Μήπως έχει κανείς Madrugada?

Bartman
09-02-2008, 01:22 PM
Μπορεί κάποιος να μου στείλει υπότιτλους του Ast?rix aux jeux olympiques στα Αγγλικά ;

Bartman
11-02-2008, 07:06 PM
ψάχνω upload site για να ανεβάσω ένα αρχειο 220mb (to arxeio einai .dpg)

Somari
11-02-2008, 07:30 PM
ψάχνω upload site για να ανεβάσω ένα αρχειο 220mb (to arxeio einai .dpg)
[/b]

Σπάστο σε 3 μέρη μέσω winrar ή winzip και ανέβασε το στο rapidshare.com

Scatman
11-02-2008, 10:21 PM
Αυτη τη στιγμη, η πιο επιθυμητη υπηρεσια ειναι η Mediafire.com που δεν εχει download Περιορισμους οπως το rapidshare.

Αλλα εχει οριο τα 100ΜΒ οποτε πρεπει να το σπασεις σε 2 Χ 100ΜΒs + το extra.

Εαν θες να το ανεβασεις μια κι εξω το http://www.uploading.com ειναι μια εξαιρετικη λυση.

Bartman
11-02-2008, 10:30 PM
Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις
Προτήμησα να το ανεβάσω στο http://www.uploading.com το οποίο όντως αποτελεί μία εξαιρετική λύση

Doppelganger
21-02-2008, 04:35 PM
Ψαχνω καποιο προγραμμα με το οποιο μπορω να κοβω και να ραβω κομματια μουσικης (μερικα κινητα νομιζω εχουν κατι τετοιο). Οχι να κανω μιξ κτλ, απλα να κρατησω πχ ενα συγκεκριμενο κομματι απο ενα τραγουδι.

Scatman
21-02-2008, 04:42 PM
Χρησιμοποιω το Wave Pad - > http://nch.com.au/wavepad/index.html
Ισως σε καλυψει κι εσενα ;)

Somari
21-02-2008, 04:45 PM
Audacity.

Freeware και απλό.Γοογλ ιτ

Doppelganger
22-02-2008, 12:31 PM
Ευχαριστω παιδια :D

Somari
22-02-2008, 06:45 PM
Υπάρχει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα;;;
http://www.mouse2house.co.uk/index.php?sho...fo&prodid=A-SVM (http://www.mouse2house.co.uk/index.php?show=moreinfo&prodid=A-SVM)

i Have no Equal
24-02-2008, 09:54 PM
Υπάρχει κάτι τέτοιο στην Ελλάδα;;;
http://www.mouse2house.co.uk/index.php?sho...fo&prodid=A-SVM (http://www.mouse2house.co.uk/index.php?show=moreinfo&prodid=A-SVM)
[/b]
google it.. B) B) B)

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=141194

Somari
24-02-2008, 10:49 PM
Thanks!

Xeno
24-02-2008, 10:59 PM
Πολυ ενδιαφερον...
Να ρωτησω.. συνδεεται λεει με composite....

Π.χ. αν εγω θελω να κανω κατι capture απο την Χ πηγη συνδεδεμενη με hdmi/component/rgb, το μηχανημα αυτο θα μπορει μεσω της component συνδεσης να "παρει" δεδομενα απο την πηγη και να τα σωσει απευθειας σε 640x480;

Somari
25-02-2008, 12:53 AM
Φαντάζομαι το συνδέεις πάνω στην euroscart υποδοχή της τηλεόρασης,έχεις συνεδεμένο πχ το 360 στην τηλεόραση μέσω HDmi και μεταφέρεις η τηλεόραση το σήμα στο scandisk.Εμένα μου ήρθε φλασιά,ότι θα τα έσπαγε μια εφεύρεση που να καταγράφει σε flash memory γιατί θα ήταν κάτι φτηνό και άμεσο,σε σχέση πχ με DVDRW.Γουγλάρισα,καιω,υπήρχε!Απλά δεν ήξερα για ελληνικό μαγαζί,τώρα ξέρω.

Xeno
25-02-2008, 12:55 AM
Δηλαδη θα μπορουμε να κανουμε capture τα επικα overnight SMWorld sessions οπου παιζουμε μια ο ενας μια ο αλλος και χανουμε καθε 15'';
Im sold.

Somari
25-02-2008, 01:00 AM
E,όχι,αυτά θέλουν cam capture.

Sith Lord Bahamut
25-02-2008, 04:13 AM
Ψάχνω το επεισόδιο από "Της Ελλάδος Τα Παιδιά" που ήταν νομίζω το Χριστουγεννιάτικο.
Χαρακτιριστικά θυμάμαι που έκαναν και χορευτικό και ο Ντάλας τραγούδαγε το "Σταμουλης ο Λοχιας" και ο Βλάχος τραγούδαγε με ένα χρυσό νομίζω από πάνω και κολλιτό μαύρο ή κάτι τετοιο.

Laharl
27-02-2008, 09:58 PM
Ψάχνω ένα τραδουδάκι του Γίωργη Χριστοδούλου με όνομα <<Πρώτο ραντεβού στο Θησείο>> από τον δίσκο Γιαπωνέζικοι κήποι...Δεν το βρίσκω στο net γαμώτο.Θέλω είτε να το ακούσω ή να το κατεβάσω

Ευχαριστώ ;)

i Have no Equal
28-02-2008, 09:21 PM
Ψαχνω iphone με κατω απο 500ε σε ελληνικο μαγαζι.. Στο ebay το βρισκω και 400ε αλλα λεω μηπως ξερει κανεις κανα Ελληνικο μαγαζι(Αθηνα κατα προτιμηση..) και γλυτωσω τη φασαρια, το εχω βρει 680 :blink: :blink: και φυσικα δεν τα δινω για κατι που εχει 400...

Bartman
28-02-2008, 09:53 PM
ρίξε μια ματιά εδώ http://www.vnp.gr

Lizard
28-02-2008, 11:41 PM
Ψάχνω το επεισόδιο από "Της Ελλάδος Τα Παιδιά" που ήταν νομίζω το Χριστουγεννιάτικο.
Χαρακτιριστικά θυμάμαι που έκαναν και χορευτικό και ο Ντάλας τραγούδαγε το "Σταμουλης ο Λοχιας" και ο Βλάχος τραγούδαγε με ένα χρυσό νομίζω από πάνω και κολλιτό μαύρο ή κάτι τετοιο.
[/b]

Ψάξε εδώ (http://www.greek-movies.com/series.php)!! :D

Παιδιά, θέλω βοήθεια!!
Ψάχνω ένα πρόγραμμα για να κάνω editing σε video!
Εξηγώ, θέλω να το κόβω όπου θέλω, να βάζω ήχους, εικόνες,μουσική πάνω από το βίντεο.όπως είναι το Windows
movie maker αλλά ποιο "λειτουργικό".Ποιο πολλές επιλογές!!
Θα προτιμούσα freeware, αλλά και κανένα με torrent δεν θα με χάλαγε!!
Ευχαριστώ!! :P

Somari
29-02-2008, 12:11 AM
Για freeware δύσκολο.Για έχω torrent και δεν πληρώνω τα 1000 ευρώ που κάνει το πρόγραμμα σου προτείνω το Adobe Premiere

FoM
01-03-2008, 02:44 AM
Ψάχνω την υπέρτατη καφρίλα: Την παραλλαγή του "What is Love" που φέρνει σε Marilyn Manson. Δείτε εδώ http://www.starterupsteve.com/flash/html/love.shtml και πατήστε το δέκατο βελάκι για να ακούσετε ποιο λέω.

Αν υπάρχει βέβαια.

i Have no Equal
01-03-2008, 02:57 AM
Ψάξε εδώ (http://www.greek-movies.com/series.php)!! :D
Παιδιά, θέλω βοήθεια!!
Ψάχνω ένα πρόγραμμα για να κάνω editing σε video!
Εξηγώ, θέλω να το κόβω όπου θέλω, να βάζω ήχους, εικόνες,μουσική πάνω από το βίντεο.όπως είναι το Windows
movie maker αλλά ποιο "λειτουργικό".Ποιο πολλές επιλογές!!
Θα προτιμούσα freeware, αλλά και κανένα με torrent δεν θα με χάλαγε!!
Ευχαριστώ!! :P
[/b]
Το adobe premier δε μου αρεσει καθολου προτιμω pinnacle studio που ειναι και εξαιρετικα απλο και noob friendly η το sony Vegas που εχει πραγματικα τα παντα..

Somari
01-03-2008, 03:16 AM
Με το premiere μπορείς όμως να κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ

i Have no Equal
01-03-2008, 03:52 AM
Με το premiere μπορείς όμως να κάνεις ΤΑ ΠΑΝΤΑ
[/b]
Και με το sony vegas το ιδιο.. αλλα εισαι noobas στο video editing προτεινω το pinnacle που βρηκα και πιο ευκολο απ'ολα.. κυριολεκτικα μισησα το adobe.. :P

Somari
01-03-2008, 03:00 PM
Και με το sony vegas το ιδιο.. αλλα εισαι noobas στο video editing προτεινω το pinnacle που βρηκα και πιο ευκολο απ'ολα.. κυριολεκτικα μισησα το adobe.. :P
[/b]

Θέλεις να τα βγάλουμε να...τα μετρήσουμε τα βιντεό μας;;;; :lol: :lol: :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=DfvtJKgCi2c

labros1988
03-03-2008, 08:58 PM
Ξέρει κανείς που θα βρω τα album των Jester's March;

Somari
03-03-2008, 09:04 PM
Eκεί που το'βαλες. :P

Loggo
03-03-2008, 10:53 PM
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
WTF

FoM
04-03-2008, 02:58 PM
Ψάχνω το Live and Learn από το Sonic (είναι το τραγούδι που έχει στο video της αποκάλυψης του Sonic στο Brawl) και μη μου πείτε που να ψάξω, προτιμώ να το βρείτε και να μου το δώσετε έτοιμο :blink: :D :P :icon_twisted:

Loggo
04-03-2008, 03:04 PM
Τσίμπα

http://www.uploadhut.com/id204221/U09

FoM
04-03-2008, 10:33 PM
Θεούλης απλά.

Somari
08-03-2008, 02:02 PM
Παιδιά,βρήκα ένα network adapter για ps2.Είναι όμως νου του σου σου.Θα παίζει σε παλ?Ξέρω πως το δισκάκι του δεν θα τρέχει,αλλα ποσώς με ενδιαφέρει.Το μόνο που με ενδιαφέρει είναι να αναγνωρίζεται το hardware από την κονσόλα.

Xeno
08-03-2008, 02:06 PM
Ο ιδιος ο ανταπτορας ειναι σιγουρα συμβατος, ναι.

Somari
08-03-2008, 02:09 PM
Thanks!

Altair
08-03-2008, 02:11 PM
που το βρήκες ρε Tomari; :lol: :P

Somari
08-03-2008, 02:23 PM
Δεν το βρήκα,περιμένω στο ebay να bidarω τελευταία στιγμή.

Ramparter
08-03-2008, 02:58 PM
Αγοραζεις απο ebay μωρη παιχτουρα; Μονο εγω δεν εχω μπει στο κλαμπ ακομη.

Somari
08-03-2008, 03:51 PM
Επειδή ειμαι νέος και κοντεύω να τρελαθώωωω αααααααρργγκκκκ...Κάνω bid σε μια auction,και μόλις πατάω confirm μου λέει ότι έχω γίνει outbid!!!ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!Τι στο ΔΙΑΟΛΟ γίνεται!!!Μου έχει γίνει ήδη σε 3 προιόντα!!!Αργγγκγκγκγκγκ

Loggo
08-03-2008, 04:06 PM
OMG T3H N00B!!!11!

Somari
08-03-2008, 04:08 PM
Sega sucks.

Loggo
08-03-2008, 04:14 PM
Sega sucks.
[/b]
http://barrelrollwithouthonor.ytmnd.com/
Do a:

http://i117.photobucket.com/albums/o75/LinkGR/z23636496fe6.gif

Xeno
08-03-2008, 04:23 PM
Επειδή ειμαι νέος και κοντεύω να τρελαθώωωω αααααααρργγκκκκ...Κάνω bid σε μια auction,και μόλις πατάω confirm μου λέει ότι έχω γίνει outbid!!!ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!Τι στο ΔΙΑΟΛΟ γίνεται!!!Μου έχει γίνει ήδη σε 3 προιόντα!!!Αργγγκγκγκγκγκ
[/b]

Καποιος εχει ηδη κανει μεγαλυτερο maximum bid.

Somari
08-03-2008, 05:07 PM
Ναι τελικά το είδα στο φόρουμ τους,απλά νόμιζα ότι το max bid ήταν αυτό που εμφανιζόταν (btw,αν δεν είναι αυτό το max bid,τι είναι;;)

Xeno
08-03-2008, 05:12 PM
Max bid ειναι ας πουμε το μεχρι ποσα προτιθεσαι να δωσεις.

Αν ενα αντικειμενο ειναι στο 1 ευρω και εσυ βαλεις max 50 δε θα παει με τη μια 50 αλλα θα παει πχ στο 1.5.
Οταν καποιος βαλει 2 θα του πει outbid και θα ανεβει αυτοματα στα 2.5 κοκ ... στην αρχη μπορει να αυξανεται ανα μιση, μετα ανα μια μοναδα - παντως αυτη ειναι η λογικη.
Οι αλλοι θα ανεβαζουν αλλα μεχρι να βαλει καποιος πανω απο 50, ο αρχικος bidder θα ειναι και ο high bidder.
Αυτα.

Somari
08-03-2008, 05:45 PM
Ωραια,πχ εγώ έβαλα 30$ για ένα προιόν.Στην σελίδα του προιόντος όμως λεεί 15.5$.Αν τελικά τελειώσει και είμαι highest bidder,πόσο θα δώσω;30,ή 15.5?

Ramparter
08-03-2008, 05:52 PM
15.5

Somari
08-03-2008, 06:12 PM
A ωραία.

Titus
08-03-2008, 09:52 PM
Έχει κανείς τον έβδομο τόμο του Path of the Assassin σε .cbr? Μπορώ να το βρω μόνο σε megaupload, το οποίο είναι πολύ δύστροπο...

Somari
08-03-2008, 10:02 PM
Αν είναι 1 link δώστο να στο βάλω σε rapidshare

Xeno
09-03-2008, 12:16 AM
Σε προλαβα μαλλον μιας και τα λεγα πριν με τον Τιτο.
Τωρα ανεβαζω και σε λιγο θα κανω εντιτ και θα βαλω το λινκ.

Εντιτ: στα εστειλα με ΡΜ βασικα.

Lizard
10-03-2008, 07:27 PM
Παιδιά, θέλω να δω κάτι επεισόδια από μια σειρά στον υπολογιστή, και έχω και τους υπότιτλους αλλά δεν παίζουν.Είναι .rst και έχω προσπαθήσει με το Media player classic, και με το zoom player.
Ξέρετε κανένα player που να παίζει τους ελληνικούς υπότιτλους??Θα μου κάνατε μεγάλη χάρη.
Επίσης ευχαριστώ για τις απαντήσεις για την προηγούμενη ερώτηση μου!! :D

labros1988
10-03-2008, 07:35 PM
Μάλλον εννοείς .srt. Αυτοί για να παίξουν πρέπει να έχουν το ίδιο όνομα με το βίντεο.
π.χ αν είναι video.avi τότε πρέπει οι υπότιτλοι να είναι video.srt

Somari
10-03-2008, 07:37 PM
Βασικά είναι .srt.
Κάνε το εξής.Αν το επεισόδιο ονομάζεται "abc.avi" ονόμασε τους υπότιτλους "abc.srt".Μετά τρέξε το avi στο media player classic. 99% θα τρέξουν μια χαρά και οι υπότιτλοι.

ΕDIT:Owned by labros

labros1988
10-03-2008, 07:37 PM
Συγγνώμη για το double post αλλά δεν μπορώ να κάνω edit :angry:

Αν πάλι δεν παίζουν δοκίμασε ένα codec pack όπως το K-Lite

Lizard
11-03-2008, 02:00 AM
Ναι srt. ήθελα να πω!! :P
Ξέρω τον τρόπο για να παίξουν αλλά απλά δεν παίζουν!!Με παραξενεύει.Υπάρχει περίπτωση να είναι χαλασμένοι οι υποτιτλοι?πολύ κουφό μου ακουγεται!!
Τεσπα ευχαριστω!!!Θα δοκιμάσω ξανά!!!και με το K-lite!

Somari
11-03-2008, 02:07 AM
Πήγαινε στο media player classic.view-->options-->Playback Output και εκεί που λέει DirectShow Video επέλεξε VMR7 (renderless) ή VMR9 (renderless)

Lizard
11-03-2008, 06:34 PM
Νομίζω αυτό είναι!!Thanks!! :P

McSolid
12-03-2008, 07:52 PM
Λιεποοοοοον...

Οντας κατοχος ενος λαπτοπιου, και θελοντας να ηχογραφησω συνομιλια (γεια σου Μακη!!!! ) μου με ενα αλλο ατομο (ονοματα δεν λεμε, Λονδινα δεν θιγουμε) απο το Skype εχω ενα προβληματακι: απο τα sound settings του pc μπορω να επιλεξω μονο μια πηγη καθε φορα προς ηχογραφηση, οποτε για να ακουγομαι εγω απο το μικροφωνο μου θα πρεπει να εχω τερμα ανοικτα ηχεια για να ακουγεται και η φωνη του συνομιλητη μου, κατι το οποιο ειναι ηδη δυσκολο και γινεται ακομα δυσκολοτερο στην περιπτωση που θελεις να ξεχωρισεις το τι λεει ο καθενας. Εαν παλι επιλεγω το Wave στην ηχογραφηση (νεοελληνικα: κυματομορφη) τοτε πολυ απλα δεν ακουγομαι εγω απο το μικροφωνο εν ωρα ηχογραφησης. Το προγραμμα που εχω ειναι το Creative WaveStudio, το οποιο υπαρχει μεσα στα cd της SoundBlaster Audigy ZS Platinum Pro που εχω στο μεγαλο PC μου, στο οποιο ομως δεν εχω προσβαση αυτη την στιγμη.

Ετσι λοιπον ψαχνω:
α) μια λυση στο προβλημμα μου με την ταυτοχρονη ηχογραφηση wave και μικροφωνου
β) ενα καλο free προγραμμα ΕΑΝ δεν ειναι δυνατη η ταυτοχρωνη ηχογραφηση, ωστε να μου δωθει λυση μεσα απο το προγραμμα

...φχαριστω!!!

(α ρε sub, εαν δεν γουσταρα τα podcasts...)

Somari
12-03-2008, 10:54 PM
Θα πρέπει να υπαρχει επιλογή μαζί με mic,wave κλπ που ονομάζεται "what u hear" ή "στερεοφωνική μίξη" κλπ ή κάτι ανάλογο τέλος πάντων

Free πρόγραμμα και πολύ καλό είναι το audacity.

Δες (κλικ):

http://i6.photobucket.com/albums/y243/supertrunksz/th_miksi.jpg (http://i6.photobucket.com/albums/y243/supertrunksz/miksi.jpg)

Scatman
13-03-2008, 01:30 AM
Παιδες ξερετε που μπορω να βρω episodes του "the office" με τον Ricky Gervais? (Αγγλικο serial)
Ευχαριστω

OneWingedAngel
13-03-2008, 07:32 PM
Λιεποοοοοον...

Οντας κατοχος ενος λαπτοπιου, και θελοντας να ηχογραφησω συνομιλια (γεια σου Μακη!!!! ) μου με ενα αλλο ατομο (ονοματα δεν λεμε, Λονδινα δεν θιγουμε) απο το Skype
[/b]

Colchester είπαμε ρεεεεεεεεε!!!!!

McSolid
14-03-2008, 01:41 AM
<div class='quotetop'>(Somari @ Mar 12 2008, 08:54 PM) 14091</div>
Θα πρέπει να υπαρχει επιλογή μαζί με mic,wave κλπ που ονομάζεται "what u hear" ή "στερεοφωνική μίξη" κλπ ή κάτι ανάλογο τέλος πάντων

Free πρόγραμμα και πολύ καλό είναι το audacity.

Δες (κλικ):

http://i6.photobucket.com/albums/y243/supertrunksz/th_miksi.jpg (http://i6.photobucket.com/albums/y243/supertrunksz/miksi.jpg)
[/b]

Δηστυχως δεν εχει τετοια επιλογη, εχει πανω μια SoundMAX τσιπαρα ηχου και δεν βγαζει κατι τετοιο, αλλιως το ηξερα κι εγω...

Somari
14-03-2008, 01:54 AM
Τότε μάλλον owned by soundmax.

Bartman
14-03-2008, 06:16 PM
Ψάχνω κάποιο κατάστημα ή site στην ελλάδα που να πουλάει lava lamp , ξέρετε κανένα ;;

Altair
14-03-2008, 06:42 PM
τι είναι το lava lamp;

Laharl
14-03-2008, 07:09 PM
τι είναι το lava lamp;
[/b]

you could just google it :P

http://www.germes-online.com/direct/dbimage/50241895/Lava_Lamp.jpg

Είναι μία λάμπα που απλά πηγαίνουνε κάτι σαν σκατούλες πάνω κάτω(lava this must be :P )

Τόσο δύσκολο είναι να βρεις λάμπα Bart?Ήταν αρκετά της μόδας πριν 2-3 χρόνια και πιστεύω ακόμα υπάρχουνε.Ψάξε σε κανένα γκοθο-industrial-metsalhead-περίεργο μάγαζο στην Αθήνα :P ...Εδώ στην Θεσσαλονίκη πάντως τέτοιου είδους μαγαζί(piu) έχει νομίζω

Lizard
15-03-2008, 02:41 PM
Ψάχνω κάποιο κατάστημα ή site στην ελλάδα που να πουλάει lava lamp , ξέρετε κανένα ;;
[/b]

Έχει ένα στην περιοχή που μένω!!Στείλε μου pm αμά θες.

NickTG
16-03-2008, 07:38 AM
Υπάρχει κανένα κατάστημα στην Ελλάδα που να πουλάει replica swords σαν το παρακάτω:

http://www.alibaba.com/catalog/11788635/Gi...ter_Swords.html (http://www.alibaba.com/catalog/11788635/Giant_51_Final_Fantasy_7_Cloud_Buster_Swords.html)

Αν το πάρω από Αμερική πληρώνω τίποτα φόρους;

Lizard
19-03-2008, 06:55 PM
Που μπορώ να βρω το τραγούδι που παίζει σε αυτο το βίντεο (του Bigboss)?
http://www.youtube.com/watch?v=8GdAshB4NW8

akisz001
19-03-2008, 08:28 PM
Που μπορώ να βρω το τραγούδι που παίζει σε αυτο το βίντεο (του Bigboss)?
http://www.youtube.com/watch?v=8GdAshB4NW8
[/b]

http://www.zshare.net/audio/9183406ee3c039/

αν θέλετε κι άλλα παρόμοια καμένα τραγουδάκια just ask

Altair
19-03-2008, 10:48 PM
ή απλά θα μπορούσες να μετατρέψεις το βίντεο σε mp3 με κάποιο από τα πολλά προγραμματάκια που κυκλοφορούν.π.χ. το super setup

anyway.ψάχνω λινκς για να κατεβάσω τα εξής μέσω rapidshare:
devil may cry anime,dragonball,Z,GT,Naruto.δώστε λινκς μέσω π.μ.

Treetop
24-03-2008, 11:59 PM
Tha sas valo kati diskolo...
Pithanon na min to vrei/kserei kaneis..
Alla mipos kserei kaneis to e-mail h pos mporo na epikinoniso me tin Anne Fletcher ?

McSolid
25-03-2008, 02:01 AM
annefletcher@hotmail.com

Doppelganger
25-03-2008, 12:51 PM
annefletcher@hotmail.com
[/b]

LOL

Altair
26-03-2008, 01:43 PM
<div class='quotetop'>(Treetop @ Mar 24 2008, 09:59 PM) 15684</div>
Tha sas valo kati diskolo...
Pithanon na min to vrei/kserei kaneis..
Alla mipos kserei kaneis to e-mail h pos mporo na epikinoniso me tin Anne Fletcher ?
[/b]

wtf?

Treetop
26-03-2008, 03:51 PM
Thelo na kano merika parapona :P
Apokliete na min exei e-mail :P

Treetop
27-03-2008, 01:25 AM
Soz gia to Double Post..
Alla exo kati poio eykola na rotiso...
Kserei kaneis an mporo na vro sto internet episodeia Heroes me ellinikous ipotitlous..?

Doppelganger
27-03-2008, 02:14 AM
Μπορεις να βρεις επισοδεια Heroes χωρις υποτιτλους και τους υποτιτλους χωρις τα επισοδεια :D :P

Απλα βρες τα επισοδεια απο rapidshare ή απο torrent ή δεν ξερω κι εγω απο που μπορει να τα βρεις και για υποτιτλους τρεξε στο greek tv subs. Εχει τρομερους υποτιτλους και forum να σχολιαζεις τις αγαπημενες σου σειρες ;)

Sith Lord Bahamut
01-04-2008, 03:36 AM
Ψάχνω προγραμμα έτσι ώστε τα επεισόδια που κατεβάζω και ταινίες να μπορώ να ενσωματώνω τους υποτίτλους σε dvd. Να μπορώ δλδ να το βλέπω στην TV σε dvd player και όχι μόνο σε PC.

Alexandros
01-04-2008, 04:18 AM
Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν και πιο απλοί τρόποι αλλά δεν έχω ασχοληθεί πολύ. Πάντως με το avi synth μπορείς να 'κολλήσεις' τους υπότιτλους στο βίντεο.

Somari
01-04-2008, 05:22 AM
Ψάχνω προγραμμα έτσι ώστε τα επεισόδια που κατεβάζω και ταινίες να μπορώ να ενσωματώνω τους υποτίτλους σε dvd. Να μπορώ δλδ να το βλέπω στην TV σε dvd player και όχι μόνο σε PC.
[/b]

ConvertXtodvd.Κάνεις Drag n drop το video,κάνεις drag n drop τους υπότιτλους και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το πρόγραμμα!!!!Και μάλιστα δεν είναι σαν το nero,δλδ με προεπιλεγμένους χρόνους (δηλαδή η ταινία πρέπει να είναι μέχρι 1μιση ώρα ωστε να παίρνει 4.7 giga,αλλιώς πάς στην επόμενη επιλογή με χάλια ποιότητα και η ταινία πιάνει γυρω στα τρία giga),όλες οι ταινίες σου φτιάχνοντε ωστε να πιάνουν ΑΚΡΙΒΩΣ 4.7giga,αρα έχεις την μέγιστη απόδοση συμπίεσης/ποιότητας.

Sith Lord Bahamut
01-04-2008, 05:17 PM
Χμμμμ το έχω αυτό απλά νόμιζα ότι δν μπορεί να πιάσει και υπότιτλους και το είχα αφήσει.
Το δοκιμάζω τώρα να γράψει.

Merci :)

Somari
11-04-2008, 05:56 PM
Re pos legotan oi vlakes kakoi/tsirakia sta Xelononitsakia?
Sta Ellinika...

Alexandros
11-04-2008, 05:59 PM
Μπίμποπ και Ρόξτεντι ( η κάπως έτσι :P )

Missing Score
11-04-2008, 06:25 PM
O Σπιθας και ο Ατσιδας

Somari
11-04-2008, 06:26 PM
O Σπιθας και ο Ατσιδας
[/b]

Σωστά!!!

Alexandros
11-04-2008, 06:41 PM
Σωστά!!!
[/b]

Χαχαχαχα τέλειο. Εγώ για κάποιον λόγο θυμόμουν πως τους έλεγαν με τα αγγλικά τους ονόματα και στο ελληνικό. Υπάρχε καμία περίπτωση να υπήρχαν 2 μεταγλωτίσεις;

Missing Score
11-04-2008, 08:34 PM
Ναι ηταν 2, του New Channel και του Ant1 αν θυμαμαι καλα. Αν θελετε απο παλια παιδικα μπορω να βοηθησω, ειχα καει :lol:

Somari
12-04-2008, 12:34 AM
Ξέρει κανεις την αντιπροσωπεία της kingston στην αθήνα;

labros1988
12-04-2008, 01:15 AM
Είναι η Oktabit (http://www.oktabit.gr)

Somari
12-04-2008, 01:40 AM
Thanks re!

Sith Lord Bahamut
14-04-2008, 11:28 PM
Το άκουσε μετά από χρόνια στο ράδιο αλλά οι κλασσικοί ραδιοφωνικοί παραγωγοί δν λένε όνομα τραγουδιού :/

Martini ή Campari παλιά διαφήμηση.
Σαν γερμανικό κομμάτι :Ρ

Είναι ένας άντρας νομίζω που τραγουδάει και μία γυναίκα που κάνει 2η φωνή και φωνές.

pls sos

i Have no Equal
19-04-2008, 03:49 AM
Ψαχνω να κατεβασω η εστω streaming την καλτ ταινια του τσακ νορις "hellbound" οποιος ξερει κατι το σφυριζει.. ;) ;)

Sith Lord Bahamut
19-04-2008, 01:10 PM
Όσο έψαξα μου έβγαζε Torrent για το Hellraiser - Hellbound.
Είναι το ίδιο? δν νομίζω ε?

Sith Lord Bahamut
19-04-2008, 01:23 PM
<div class='quotetop'>(Sith Lord Bahamut @ Apr 14 2008, 10:28 PM) 18461</div>
Το άκουσε μετά από χρόνια στο ράδιο αλλά οι κλασσικοί ραδιοφωνικοί παραγωγοί δν λένε όνομα τραγουδιού :/

Martini ή Campari παλιά διαφήμηση.
Σαν γερμανικό κομμάτι :Ρ

Είναι ένας άντρας νομίζω που τραγουδάει και μία γυναίκα που κάνει 2η φωνή και φωνές.

pls sos
[/b]

Αυτό ήταν :Ρ

Campari Adv (http://www.youtube.com/watch?v=mglJJHk8G1w)

i Have no Equal
19-04-2008, 01:24 PM
Όσο έψαξα μου έβγαζε Torrent για το Hellraiser - Hellbound.
Είναι το ίδιο? δν νομίζω ε?
[/b]
Και εμενα αυτο μου βγαζει... :angry: :angry:

Δεν ειναι το ιδιο η αλλη ειναι η ταινια που ο τσακ νορις κανει roundhouse στο διαβολο.. :P :P

Sinclair
19-04-2008, 01:54 PM
Αν θες torrent βρήκα αυτό
http://www.mininova.org/tor/852850

YΓ:
Aν περίμενες από τον Σιθ να στο βρει,σώθηκες...Ακόμη μπερδεύει το Ιρακ με το Ιραν. :lol: (έλα πλακίτσα κάνω)

ΥΓ2:
Βtw το Ηellraiser II είναι ταινιάρα!!!

γενικά τα 4 πρώτα hellraiser τα σπάνε.μετά το χαλάσανε το θέμα.[/b]

+1000

Altair
19-04-2008, 03:38 PM
γενικά τα 4 πρώτα hellraiser τα σπάνε.μετά το χαλάσανε το θέμα.

Sinclair
20-04-2008, 02:40 PM
Ψάχνω τη σειρά One piece.Torrent αν γίνεται να βάλω να κατεβαίνει το βράδυ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Με το RS μου σπάνε τα νεύρα-αν και premium user.Με έπιασε η πώρωση να δω κανά anime στυλ Dragon Ball(σαπουνόπερα δλδ :P )

Doppelganger
20-04-2008, 03:01 PM
Ψάχνω τη σειρά One piece.Torrent αν γίνεται να βάλω να κατεβαίνει το βράδυ και να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.Με το RS μου σπάνε τα νεύρα-αν και premium user.Με έπιασε η πώρωση να δω κανά anime στυλ Dragon Ball(σαπουνόπερα δλδ :P )
[/b]

Δεν ξερω για torrent, εγω τα manga κατεβαζα (και θα κατεβασω αυτα που μου λειπουν το καλοκαιρι). Καλα θα πορωθεις μιλαμε. Θα γινεις Λουφυ no.2, Φυγε 115. Ειναι πολυ πορωτικη σειρα B)

Α ναι, και δεν εχει το σπαστικο του Dragon Ball που φορτωνει για τρια επισοδεια το Καμε Χαμε και αστοχει στο τεταρτο.

Sinclair
20-04-2008, 03:13 PM
Α ναι, και δεν εχει το σπαστικο του Dragon Ball που φορτωνει για τρια επισοδεια το Καμε Χαμε και αστοχει στο τεταρτο.[/b]

Πες τα!!!!Πες τα!!!
Ή το κλασικό και πολυφορεμένο...Τώρα θα δεις την πραγματική μου δύναμη!!
15 επεισόδια μετά και αφου έχει φάει το ξύλο της αρκούδας και κάτι βολές στο μέγεθος πλανητών στη μάπα λέει το πρωτότυπο για νιοστή φορά
ΤΩΡΑ ΘΑ ΣΟΒΑΡΕΥΤΩ!!!Τώρα θα δει την πραγματική πραγματική μου δύναμη. :lol: :lol:

Βρήκα ένα site με rapidshare από το 1 εως το 350...Tελικά μάλλον θα το κατεβάσω από εκεί.Κατέβασα τα τέσσερα πρώτα.Μια χαρά...Μόνο 346 ακόμη :excl:

TheCursed
20-04-2008, 03:20 PM
Burai, εσύ ψάχνεις αυτό (http://www.kaizoku-fansubs.com/). Κατά κοινή ομολογία το καλύτερο fanbsub του One Piece, αν και αν δεν απατώμαι δεν είναι 100% up-to-date, αλλά κάποια επεισόδια πίσω.

Sinclair
20-04-2008, 03:37 PM
Eυτυχώς αυτο κατεβάζω από εδώ:
http://www.animea.net/download/206/One+Piece.html

Το βραδάκι θα βάλω να κατεβάζει από το 10 και μετά!!

BigBOSS
24-04-2008, 02:59 PM
Ξέρει κανείς κάνα site, ελληνικό κατά προτίμηση, που να πουλάει κάθε είδους παππούτσι, με ποικιλία σε μάρκες; Να δούμε τι παίζει και online σε τιμές ;)

akisz001
24-04-2008, 03:32 PM
http://www.noulisport.gr/shoes.php?page=2 ;
Τώρα περαιτέρω για σύγκριση σε τιμές μπορείς λογικά να δεις και online κατάλογο από αλυσίδες αθλητικών ειδών όπως π.χ. intersport κτλ.

Scatman
24-04-2008, 10:06 PM
Εαμ θες γκλαμουρια Big Boss, ψαξτο μεσω
http://www.in.gr/directory/53/dir5350.0.asp:

Εγω προτεινω :
http://www.cassports.gr
http://www.laredoute.gr

επειδη εχουν παπουτσια που ταιριαζουν στα γουστα μου. Σημερα εκανα και παραγγελια απτο πρωτο.
Η φορμα (εγγραφων) που εχει ειναι πολυ βολικια. Για να δουμε...

Γενικα οι αγορα παπουτσιων online συμφερει για λογους τιμων και ~φυσικα~ ποικιλιας που δεν παρεχεται στα καταστηματα της καθε αγορας ανα μερος της Ελλαδος.

Sith Lord Bahamut
30-04-2008, 06:00 PM
Ψάχνω πρόγραμμα για μετατροπή από DVD σε DivX.

Έχω από DivX σε DVD, από οτιδήποτε σε οτιδήποτε αλλά δεν έχω από DVD σε DivX.

καμιά ιδέα? :(

Altair
02-05-2008, 03:57 PM
βλέποντας το θέμα με τα βίντεο κλιπ των 80,90 θυμήθηκα ότι ψάχνω βίντεο κλιπ της Άννας Βρύση.δε θυμάμαι τίτλο.μόνο ότι είναι πολύ παλιό.είχε βραβευτεί γι'αυτό τότε και νομίζω ήταν το τελευταίο που έκανε σε συνεργασία με τον Καρβέλα.αν θυμάμαι καλά ήταν πολύ δραματικό το όλο σκηνικο.

NickTG
02-05-2008, 03:59 PM
Ψάχνω 2.000.000Ε.......

Somari
02-05-2008, 05:16 PM
A δικά σου είναι,και με έχεις και κυκλοφορώ με ψιλά στην τσέπη;;;

NickTG
02-05-2008, 05:37 PM
Είμαι πολύ αφηρημένος τώρα τελευταία.... :lol:

Bartman
03-05-2008, 04:47 PM
Το ξέρω πως είναι η ερώτηση σε ασχετο θέμα αλλά αν μπορείτε βοηθήστε στα παρακάτω...

Είναι μαθηματικά κατευθυνσης (Β' Λυκείου) για το Πάσχα έχω λύσει τα άλλα θέματα εκτός από τα δύο παρακάτω

1)Στο επίπεδο θεωρούμε τα σημεία Α(κσυνφ,λημφ) , Β (κημφ, -λσυνφ) και Γ(κ,λ) όπου κ,λ ανήκει R και 0<φ<π. Για ποιες τιμές του φ τα Α,Β,Γ είναι συνευθειακά ;

2)Τα σημεία Μ1 (1,1) , Μ2 (2,2) και Μ3 (3,-1) είναι τρεις διαδοχικές κορυφές ενός παραλληλογράμμου. Να βρεθούν :
α)οι συντεταγμένες της τέταρτης κορυφής του
β)οι συντεταγμένες του κέντρου του
γ)το εμβαδόν του

Ελπίζω να απαντήσει κάποιος εώς την Κυριακή

Ευχαριστώ

Somari
03-05-2008, 05:59 PM
Bart einai polu efkola,pragmatika den xreiazesai voitheia,kako tha sou kanoume an sta poume.Prospathise ligoulaki kai tha sou po tin Kiriaki tis liseis.

Doppelganger
03-05-2008, 06:17 PM
Σκεψου διανυσματικα

Σκεψου πως μοιαζει το "συνευθειακα"

Τι σχεσεις υπαρχουν μεταξυ τετοιων διανυσματων

Κοψε το προβλημα σε κομματια

Οπως ειπε και ο Σομαρις προσπαθησε μονος σου λιγο παραπανω, αλλιως εδω ειμαστε(ειναι :P )

Ramparter
04-05-2008, 01:55 AM
Διαισθητικα μου φαινονται κι εμενα ευκολα αλλα νοιωθω ασχημα που πλεον δε θυμαμαι τιποτα.

Somari
04-05-2008, 11:51 PM
Το ξέρω πως είναι η ερώτηση σε ασχετο θέμα αλλά αν μπορείτε βοηθήστε στα παρακάτω...

Είναι μαθηματικά κατευθυνσης (Β' Λυκείου) για το Πάσχα έχω λύσει τα άλλα θέματα εκτός από τα δύο παρακάτω

1)Στο επίπεδο θεωρούμε τα σημεία Α(κσυνφ,λημφ) , Β (κημφ, -λσυνφ) και Γ(κ,λ) όπου κ,λ ανήκει R και 0<φ<π. Για ποιες τιμές του φ τα Α,Β,Γ είναι συνευθειακά ;

2)Τα σημεία Μ1 (1,1) , Μ2 (2,2) και Μ3 (3,-1) είναι τρεις διαδοχικές κορυφές ενός παραλληλογράμμου. Να βρεθούν :
α)οι συντεταγμένες της τέταρτης κορυφής του
β)οι συντεταγμένες του κέντρου του
γ)το εμβαδόν του

Ελπίζω να απαντήσει κάποιος εώς την Κυριακή

Ευχαριστώ
[/b]

1-Πρέπει οι ΑΒ και ΒΓ να έχουν ίσους συντελεστές διεύθυνσης.Αρα πρέπει (λημφ+λσυνφ)/(κσυνφ-κημφ)=(λ+λσυνφ)/(κ-κημφ) =>(ημφ+συνφ)/(συνφ-ημφ)=(1+συνφ)/(1-ημφ)
και απο εκει είναι τριγωνομετρία και πράξεις.

2-α)Έστω Μ4 η τέταρτη.Πρέπει λ(Μ1,Μ2)*λ(Μ1,Μ4)=-1.Επίσης πρέπει λ(Μ2,Μ3)=λ(Μ1,Μ4) .Πράξεις και βρίσκεις το σημειο.
β)Βρίσκεις τις εξισώσεις των ευθειών Μ1Μ3 και Μ2Μ4 και εκεί που τέμνονται (λύνεις το σύστημα των εξισώσεων του) είναι το κέντρο του παρ/γράμμου.
γ)Προφανές,δεν νομίζω να χρειάζεσαι βοήθεια.

[attachmentid=37]

Alexandros
05-05-2008, 12:02 AM
[attachmentid=37]
[/b]

Πωπω ρε εσύ είσαι επαγγελματίας ζωγράφος. We could use a man like you in NASA :P

DiscipleInAgony
06-05-2008, 12:10 AM
Καλησπέρα παιδιά..Θέλω τη βοήθεια σας!
Ψάχνω να βρω το παλιό, δεκαετίας 80 αν δεν κάνω λάθος, επιτραπέζιο ονόματι "KΑΣΤΡΑ ΚΑΙ ΠΟΛΙΟΡΚΗΤΕΣ"..
ΑΠότι βλέπω και εδώ, είναι σπάνιο, αλλά αν ξέρει κάτι κάποιος, θα τον ευχαριστούσα..
Α ρε μάνα!!(τα έδωσε.... :mellow: )
http://kaissa.informe.com/forum/a-a-o-c-c-a-a-dt66.html
http://www.kaissapagrati.gr/images/castles0.jpg
http://www.kaissapagrati.gr/images/castles1.jpg

Treetop
06-05-2008, 12:12 AM
Psaxno ena site pou na eksigei sta ellinika gia tis anavathmiseis ton aytokiniton..p.x. se ti xrisimevei to intercooler,se ti to fuel injection ktlp ktlp..

Xeno
07-05-2008, 12:05 PM
Ψαχνω καποιον να μου flash-αρει το psp (pandora κτλ) και βαριεμαι να ερθω σε συνεννοηση με καποιον απο το pspgr.
Υπαρχει εδω κανα καλο παιδι να κανει τη θυσια;

Treetop
09-05-2008, 12:22 AM
Ta books tou Lord of the Rings Roleplaying Game ty:)

Raf
10-05-2008, 05:16 PM
Παιδιά ψάχνω ένα απλό και γρήγορο πρόγραμμα που να κόβω mp3 σε μικρότερα κομμάτια, π.χ να κόψω το ρεφρέν.
Έχω εκνευριστεί γιατί έχω βρει πολλά τέτοια προγράμματα που δεν κάνουν σωστά τη δουλειά τους...

Ramparter
10-05-2008, 05:36 PM
Μια απλη λυση ειναι μετατροπη σε wav (υπαρχουν αρκετα τετοια προγραμματα και κανουν καλα τη δουλεια τους), επεξεργασια μεσω windows sound recorder και ξανα πισω σε mp3.

Doppelganger
10-05-2008, 05:38 PM
Εγω χρησιμοποιω το wavepad που μου ειχαν προτυνει παλιοτερα και ειμαι ευχαριστημενος. Ενταξει θελει να κοψεις στην λεπτομερεια, αλλα με υπομονη ανατμειβεσαι. Δοκιμασε το αν δεν το εχεις δοκιμασει ;)

Somari
10-05-2008, 05:59 PM
Audacity.

Alexandros
10-05-2008, 07:04 PM
Audacity.
[/b]

+1

Κι εγώ αυτό χρησιμοποιώ εδώ και καιρό. Πολύ απλό και ελαφρύ πρόγραμμα.

Scatman
10-05-2008, 07:10 PM
Εγω χρησιμοποιω το wavepad που μου ειχαν προτυνει παλιοτερα και ειμαι ευχαριστημενος. Ενταξει θελει να κοψεις στην λεπτομερεια, αλλα με υπομονη ανατμειβεσαι. Δοκιμασε το αν δεν το εχεις δοκιμασει ;)
[/b]
+1
Κι εγω αυτο χρησιμοποιω και ειμαι ultra ευχαριστημενος. Δε βγαινει απτον σκληρο με κανενα θεο

ισοπαλια :P

Missing Score
12-05-2008, 05:32 PM
Που θα βρω μια τετοια μπλουζα αραγε;

http://bp0.blogger.com/_K3b_4LQEyUU/SCAuN8pXLxI/AAAAAAAAAEs/xL-xD-kmK6E/s1600-h/paparazzi_shortsaleas.jpg

Raf
12-05-2008, 08:09 PM
Παίδες ευχαριστώ πολύ.

Altair
12-05-2008, 11:57 PM
ψάχνω λινκ με αγγελίες για ενοικιάσεις διαμερισμάτων,γκαρσονιέρες κτλ.επείγον.ευχαριστώ.

Somari
13-05-2008, 06:31 PM
Ayto trexei se 360?

http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&product=803588

H antistoixa,ayto http://www.plaisio.gr/product.aspx?catalog=12&product=799637 mpainei se pc?

Xeno
14-05-2008, 01:16 AM
Για το 2ο δεν ειμαι 100% σιγουρος αλλα το 1ο ειναι σιγουρα οκ.

Scatman
14-05-2008, 02:13 AM
Ψαχνω ενα τραγουδι...το ακουσα πριν λιγο στο ΣΚΑΙ στο CSI ή καπως ετσι (αστυνομικη σειρα).

Τραγουδαει γυναικα κι εχει .. θλιβερο τονο, καμια φορα ακουγεται και στο διαφημιστικο του σηριαλ...

Τα lyrics λενε :

I can flyyyyyyyyyy away...
I can Shiiiiiiiiiiine in the darkness

το εχει ακουσει κανεις? Το ψαχνω καιρο γαμωτο :/

ENTIT : http://www.youtube.com/watch?v=XEUWFvT16f8
Eβρηκα

labros1988
14-05-2008, 02:24 AM
Αυτό λές;
Lamb - Gabriel (http://www.youtube.com/watch?v=R1Cy78pCn9Y)

i Have no Equal
14-05-2008, 02:25 AM
http://www.youtube.com/watch?v=R1Cy78pCn9Y

Αυτο λες..? μονο αυτο βρισκω με τα google search skills μου παντως... :P :P

Scatman
14-05-2008, 02:25 AM
lol ναι.
Ξεχασα τι αρετη ειναι το google.

Eκανες reply (lambro) την ιδια στιγμη που εκανα edit.

Thanks κ τους 2

i Have no Equal
14-05-2008, 02:28 AM
Eτσι google FTW.. :P :P B) B)

http://i27.photobucket.com/albums/c179/Raven147/2csforb.jpg

i Have no Equal
20-05-2008, 10:58 PM
Ρε παιδια υπηρχε ενα site που εφτιαχνες γρηγορα τις γνωστες εικονες με μαυρο πλαισιο ασπρα γραμματα και εικονα στη μεση το θυμαται κανενας..?

Ενα παραδειγμα εικονας:
http://www.cubesplace.com/images/jailbait.jpg

Somari
20-05-2008, 11:09 PM
http://bighugelabs.com/flickr/motivator.php

i Have no Equal
20-05-2008, 11:24 PM
http://bighugelabs.com/flickr/motivator.php
[/b]
Αυτο ειναι thnx a lot.. :D :D

FoM
20-05-2008, 11:28 PM
Το τραγούδι από αυτό το video. Καλό είναι παρεπιπτώντος, και η μουσική είναι υποβλητική.

http://www.youtube.com/watch?v=wR-NJ9NWQHw

Doppelganger
21-05-2008, 01:26 AM
Ηθελα να δοκιμασω το site που ζητησε ο UEG

http://bighugelabs.com/flickr/output/motivator1102246.jpg

Κι επειδη δεν θελω να παει χαμενο το ποστ του Phantommogli οποιος ξερει το τραγουδι που ζηταει ας του το πει ;)

Missing Score
21-05-2008, 01:37 AM
H φωτογραφια αυτη μου θυμιζει φρικτα το φροντιστηριο μου. Πες μου οτι την βρηκες στην τυχη...

Doppelganger
21-05-2008, 01:53 AM
Μικρη, παρακμιαση αιθουσα του σχολειου μου. Εχουμε και site. Αμ πως :P

Altair
21-05-2008, 02:48 AM
sorry για το off topic αλλά ήθελα να το δοκιμάσω.

http://img222.imageshack.us/img222/2341/motivator1789322nn3.jpg (http://imageshack.us)
http://img222.imageshack.us/img222/2341/motivator1789322nn3.525f14fe83.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=222&i=motivator1789322nn3.jpg)

FoM
21-05-2008, 11:56 AM
Μου θάβετε το post ρε νουμπάδες. :lol: :lol: :lol:

Laharl
22-05-2008, 09:49 PM
Ψάχνω για τον καλλιτέχνη και το όνομα του παρακάτω metal τραγουδιού.Υπόψην ότι αυτό που παραθέτω είναι ένα απόσπασμα του τραγουδιού...Ελπίζω να βρείτε ποιο είναι.

Song? (http://www.supload.com/listen?s=AYGLW62VVOV0)

Eυχαριστώ πολύ ;)

Sinclair
23-05-2008, 12:59 PM
Το έψαξα αρκετά...Μάλλον κάποια από τις νεες core bands θα είναι.Βρήκα τους στίχους από όσο άκουσα...
"we lost our way, destroyed our hearts, killed all the dreams, fell out of touch. we reached our end,
before it was done, we turned from grace, never knowing why"
Έριξα μια ματιά για As i lay dying και Into Eternity που κάπως μου θυμίζανε αλλά μάλλον ατύχησα...

Laharl
23-05-2008, 02:26 PM
Damn it,το τραγουδάκι μου άρεσε πολύ ρε γαμώτο και ψάχνω να το βρω άσχημα...

Τσακάλι είσαι πάντως,εγώ το μόνο που είχα ακούσει ήταν το we lost our hearts :P

Πάντως όταν googlara τους στίχους το μόνο που βρήκα ήταν άλλα 2 άτομα σε forum που το ζητούσαν :lol:

Altair
26-05-2008, 06:07 AM
ψάχνω ραράκια για να κατεβάσω τη συναυλία των κλεφτάλικα στην αθήνα.επείγον πληζ βιαστείτε.

Jedah
26-05-2008, 02:51 PM
Ψάχνω converter που να μετατρέπει το Phone book από κινητό MIO A701 σε phone book συμβατό με κινητά Samsung.

FoM
27-05-2008, 02:40 PM
Επειδή το post θάφτηκε, ξαναγράφω. Ψάχνω το τραγούδι από το ακόλουθο video:

http://www.youtube.com/watch?v=wR-NJ9NWQHw

Altair
27-05-2008, 02:46 PM
κατέβασε το βίντεο με το www.keepvid.com και μετά με ένα converter μετέτρεψε το αρχείο σε mp3.

δοκίμασε το super setup (google it)

FoM
27-05-2008, 03:01 PM
Θα προτιμούσα να έχω ολόκληρο το κομμάτι, και άσε που έχει και άλλα πράγματα πάνω στο τραγούδι (ήχο από video)...

Doppelganger
30-05-2008, 12:19 AM
Sorry Mogli σου ξαναθαβω το post lol :lol: :unsure:

Ψαχνω τροπο να νικησω το σαλικαρι στον καταραχτη στο Donkey Kong Country 3 που το παιζεις με τον ελεφαντα. Φανταζομαι θα πρεπει καπως να ρουφηξεις νερο και να του πεταξεις στα ματια, οταν τα βγαζει εξω, αλλα δεν μπορω να βρω πως. Ελπιζω η απαντηση να μην ειναι "πηγαινε στο gamefaqs" Ειμαι σιγουρος οτι καποιος απο εσας, αν οχι ολοι, το εχει παιξει και αν θυμαστε η απαντησεις ειναι ευπροσδεκτες.

Και βρειτε το τραγουδι του Μογλι!!!! :D

akisz001
30-05-2008, 12:23 AM
ρουφάς νερό από τον καταρράκτη και το εκτοξεύεις στα μάτια του boss με τα shoulder buttons :D
Κάθε μάτι θέλει 2 hits.

Doppelganger
30-05-2008, 12:14 PM
ρουφάς νερό από τον καταρράκτη και το εκτοξεύεις στα μάτια του boss με τα shoulder buttons :D
Κάθε μάτι θέλει 2 hits.
[/b]

thanks Boy. Θα το δοκιμασω με την πρωτη ευκαιρια :D

&#39;&#39;KING&#39;&#39; lu_bu
30-05-2008, 02:14 PM
psaxno to tragoudi pou akougete sto parakato video apo to 0.00-1.00 lepto

http://www.youtube.com/watch?v=AV7HcFIojso

Doppelganger
09-06-2008, 01:00 AM
Εχω κανει μια εργασια στο σχολειο στο powerpoint αλλα σε μια καινουργια εκδοση και σε Vista.
Εχω παρει την εργασια στο mp3 μου, αλλα δεν μπορω να την τρεξω στο pc μου με office 2003.

Απ'οτι ειδα εχει extension .pptx.

Ξερετε καποιον τροπο με τον οποιο μπορω να δω την εργασια μου με το office που εχω ή πρεπει να εγκαταστησω τα 2007;

Getta Robo
09-06-2008, 01:03 AM
Μπορεις να εγκαταστησεις μια δωρεαν εκδοση του power point, απο την ιδια την microsoft που απλα δειχνει αυτα τα αρχεια. Το εχω κανει εγω (και εγω για εργασια λολ) και πιανει κανονικα.

Doppelganger
09-06-2008, 01:48 AM
Τρομερος φιλε μου! Σε ευχαριστω πολυ :D

Treetop
10-06-2008, 11:45 PM
Paides kserete kana site pou na mporo na do Online to Las Vegas?
Tha protimousa na ipirxan kai ipotitli apo kato elliniki/agliki...

Thank You :)

Somari
11-06-2008, 12:33 PM
Παιδιά,ένας φίλος μου τελειώνει ΤΕΙ φέτος και ψάχνει να κάνει εργασία για πτυχιακή.Επειδή δεν γνωρίζει ?μως πως γράφεται μια πτυχιακή (πως την συντάσεις κλπ) μου είπε ?τι ψάχνει έναν "κορμ?".Γνωρίζετε κανένα βιβλιοπωλείο στο κέντρο/αιγάλεω που να έχει πτυχιακές φοιτητών ΤΕΙ/η κανένα βοήθημα;

Ευχαριστώ πολύ.

Doppelganger
12-06-2008, 04:23 PM
Ισως να κανω αντιστοιχο θεμα στο subforum για την τεχνη, αλλα ουσιαστικα ψαχνω.

Μου ζητησε ενα παιδι να του φτιαξω ενα cd με τραγουδια για party. Οχι metal, οχι rap. Φανταζομαι θελει χορευτικα και τετοια (μου εδωσε ενα παραδειγμα με ενα τραγουδι της Rihana).
Επειδη δεν ξερω και πολλα απο μουσικη θα ηθελα να αν μπορειτε να μου προτεινετε τραγουδια που πιστευετε θα αρμοζαν σε ενα τετοιο cd. Απλα πειτε τιτλους εσεις και θα δω πως θα τα βρω. Αλλωστε internet ειναι αυτο :P

Το cd το θελει ως το Σαββατο βραδυ, οποτε μεχρι και το Σαββατο αν μπορειτε μειραστειτε τις γνωσεις σας :D

Edit: Βρηκα κατι It's Summer party 2007, House Party 2008 (οχι η σειρα lol), Summer party 2008. Θα κατεβασω αυτες τις συλλογες κι ελπιζω να του κανουν. Παντως αν εσεις εχετε κατι στο μυαλο σας πειτε :)

labros1988
12-06-2008, 06:16 PM
Κοίτα και τα Say it Right και Promiscuous της Nelly Furtado.

Laharl
12-06-2008, 06:39 PM
Χεχε...έχω μπόλικα να προτείνω!!!

Whenever,whenever-Shakira...διότι τέτοια songs δεν ξεχνιούνται :P
Summer Jam-Underdog Project...πρόσεξε θέλουμε το remix,αυτό σπάει κόκκαλα...here it isSummer Jam (http://www.youtube.com/watch?v=lTJduIBHDRo&feature=related)
Man Eater-Nely Furtado
barbie girl - aqua...διότι ποτέ δεν πρέπει να λείπει ποτέ από ένα πάρτυ
michael jackson-billie jeans..κλασική αξία
Satisfaction-Benni Bennasi...oh yeah
Traffic-DJ Tiesto...για να κουνήσετε κορμιά

Αυτά μου έρχονται τώρα...Υπόψην αυτά ΔΕΝ είναι νέα hit,είναι all time classic shit!!!Have fun with your party!!!! ;)

TheCursed
12-06-2008, 06:41 PM
Whenever,whenever-Shakira...διότι τέτοια songs δεν ξεχνιούνται :P
Summer Jam-Underdog Project...πρόσεξε θέλουμε το remix,αυτό σπάει κόκκαλα...here it isSummer Jam (http://www.youtube.com/watch?v=lTJduIBHDRo&feature=related)
Man Eater-Nely Furtado
barbie girl - aqua...διότι ποτέ δεν πρέπει να λείπει ποτέ από ένα πάρτυ
michael jackson-billie jeans..κλασική αξία
Satisfaction-Benni Bennasi...oh yeah
Traffic-DJ Tiesto...για να κουνήσετε κορμιά
[/b]

Καλός ο Laharl, δίνω ένα +1 σε όλες τις προτάσεις, ταιριάζουν όλα. ;)

Doppelganger
12-06-2008, 08:41 PM
Ευχαριστω πολυ για τα τραγουδια. Α ναι, δεν ειναι δικο μου παρτυ, ουτε προκειται να παω στο παρτυ εκεινο, απλα κανω το χατηρι ενος παιδιου που ξερω. Οποιος εχει κι αλλες επιλογες ας πει :D

Titus
17-06-2008, 03:37 PM
Μια κοινωνική προσφορά τεράστιου βεληνεκούς...

http://the80scolection-magakos.blogspot.com/

Δε φτάνει το Κοπρόσκυλο, αλλά βρήκα καλό πράμα κι εδώ!

_Lloyd
20-06-2008, 12:09 AM
ΤΕΡΑΣΤΙΟ link. Πραγματικά. Περιέχει ΟΛΗ την ελληνική κουλτούρα, μέχρι και Πετρόχειλο. Να 'σαι καλά ρε Titus (όπως και ο τύπος που κάνει upload το υλικό άλλωστε)

Altair
25-06-2008, 02:35 PM
ξέρετε μήπως κάνα καλό σάιτ που να μπορείς να κατεβάσεις βιβλία;όχι τίποτ'άλλο αλλά ψάχνομαι για πτυχιακή.Νίκο άμα βρεις κάτι στείλε ένα πμ.

Sith Lord Bahamut
28-06-2008, 07:17 PM
Ψάχνω το Je Suis Bossu των Ημίζ.
Αν το έχει κάποιος ας το ανεβάσει και να μου δώσει link μιας και το ψάχνω και δν το βρίσκω :/ έχω βρει όλα τα άκυρα και αυτο δν το βρίσκω με τπτ!!! :(

Laharl
02-07-2008, 03:38 PM
Μου έχει σπάσει τα νεύρα...

Ο Mozilla έκανε εχθές update και από τότε κάθε φορά που κάνω δεξί κλικ και άνοιγμα σε νέο παράθυρο μου βγάζει μία μ@λακία... trying to load a non-local url...και πρέπει να πατήσω οκ για να με συνεχίσει.Ξέρετε πως μπορώ να το διορθόσω αυτό διότι είναι πολύ σπαστικό?

Sith Lord Bahamut
03-07-2008, 09:34 PM
Έχει κανείς το Starvation των Socrates?
Έστω από youtube, όχι Live γτ δν ακούγεται καλά.

Merci :)

Sinclair
03-07-2008, 10:03 PM
Είναι από τον πρώτο τους δίσκο.Το συγκρότημα λέγεται Socrates drunk the conium(πιο σύντομα Socrates)γι'αυτό μάλλον δεν το έβρισκες.
Εν ολίγοις τον έχω τον δίσκο οπότε αν είσαι καλό παιδί θα σου δώσω και το κομμάτι. :)

Getta Robo
03-07-2008, 10:44 PM
Ισως να κανω αντιστοιχο θεμα στο subforum για την τεχνη, αλλα ουσιαστικα ψαχνω.

Μου ζητησε ενα παιδι να του φτιαξω ενα cd με τραγουδια για party. Οχι metal, οχι rap. Φανταζομαι θελει χορευτικα και τετοια (μου εδωσε ενα παραδειγμα με ενα τραγουδι της Rihana).
Επειδη δεν ξερω και πολλα απο μουσικη θα ηθελα να αν μπορειτε να μου προτεινετε τραγουδια που πιστευετε θα αρμοζαν σε ενα τετοιο cd. Απλα πειτε τιτλους εσεις και θα δω πως θα τα βρω. Αλλωστε internet ειναι αυτο :P

Το cd το θελει ως το Σαββατο βραδυ, οποτε μεχρι και το Σαββατο αν μπορειτε μειραστειτε τις γνωσεις σας :D

Edit: Βρηκα κατι It's Summer party 2007, House Party 2008 (οχι η σειρα lol), Summer party 2008. Θα κατεβασω αυτες τις συλλογες κι ελπιζω να του κανουν. Παντως αν εσεις εχετε κατι στο μυαλο σας πειτε :)
[/b]
Δεν μπορει να γινει παρτυ χωρις το cum on feel the noize απο quite riot.
http://www.youtube.com/watch?v=KW2J_UZ8lQU

ChainGangSoldier
13-07-2008, 07:12 AM
Θέλω απο κάπου να βρώ ένα λούτρινο [μην γελατε ρε, για ένα ξαδερφάκι μου είναι -.- ] "αρκουδάκι" Elmo.

Όποιος έχει ιδεα Link It, τεράστια αναγκη
[ http://en.wikipedia.org/wiki/Elmo ]

Bartman
13-07-2008, 03:14 PM
Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να ποιάσω τα ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ ;
Δοκίμασα έτσι όπως έποιασα και τα κοινά κανάλια αλλά τίποτα...

Alexandros
13-07-2008, 03:37 PM
Παιδιά ξέρετε πως μπορώ να ποιάσω τα ψηφιακά κανάλια της ΕΡΤ ;
Δοκίμασα έτσι όπως έποιασα και τα κοινά κανάλια αλλά τίποτα...
[/b]

Χρειάζεσαι ψηφιακό δέκτη. Αρκετές νέες τηλεοράσεις έχουν built-in δέκτη, αλλιώς μπορείς να πας να τον αγοράσεις σε οποιοδήποτε κατάστημα ηλεκτρονικών.

Bartman
13-07-2008, 08:59 PM
Έχω την scarlet LG6000 νομίζω πως έχει ψηφιακό δέκτη...
Ποια θα είναι η διαδικασία για να βρω τα κανάλια αυτά ;

Scatman
15-07-2008, 02:44 AM
Θέλω απο κάπου να βρώ ένα λούτρινο [μην γελατε ρε, για ένα ξαδερφάκι μου είναι -.- ] "αρκουδάκι" Elmo.

Όποιος έχει ιδεα Link It, τεράστια αναγκη
[ http://en.wikipedia.org/wiki/Elmo ]
[/b]

ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΒ!!
http://store.sesameworkshop.org/

Ασε που στην αρχη νομιζα οτι ζητουσες αρκουδακι EMO

Τεσπα, αναζητω ενα τραγουδι "Upside Down - End of You " , nu-metal (oχι μεταλ, ειναι του σατανα) κ μπορειτε να το ακουσετε κι απο εδω :
http://www.myspace.com/endofyouband

πολυ γαματο αλλα ολιγον αφαντο.

Help!

ChainGangSoldier
15-07-2008, 08:15 AM
ΝΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΒ!!
http://store.sesameworkshop.org/

Ασε που στην αρχη νομιζα οτι ζητουσες αρκουδακι EMO

Τεσπα, αναζητω ενα τραγουδι "Upside Down - End of You " , nu-metal (oχι μεταλ, ειναι του σατανα) κ μπορειτε να το ακουσετε κι απο εδω :
http://www.myspace.com/endofyouband

πολυ γαματο αλλα ολιγον αφαντο.

Help!
[/b]

US Only Chief :/

Scatman
15-07-2008, 03:00 PM
wow..με Pown-αρισες....

http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=s...ds=elmo&x=0&y=0 (http://www.amazon.com/s/ref=nb_ss_gw?url=search-alias%3Daps&field-keywords=elmo&x=0&y=0)

http://www.wickedcoolstuff.com/sestelcar14p.html

http://www.bizrate.com/plush-toys-stuffed-...__prerd--1.html (http://www.bizrate.com/plush-toys-stuffed-animals/index__keyword--elmo__nodum--1__prerd--1.html)

Sinclair
15-07-2008, 03:24 PM
Τεσπα, αναζητω ενα τραγουδι "Upside Down - End of You " , nu-metal (oχι μεταλ, ειναι του σατανα) κ μπορειτε να το ακουσετε κι απο εδω :[/b]

Kαλά pop metal είναι a la H.I.M. :P
Ανταποδίδω τη χάρη για το amiga rpg :)

Έχε υπόψη σου και το download helper plug in για mozilla κάνει θαύματα στο myspace και σε άλλα sites με embedded player :)
http://rapidshare.com/files/129855932/Upside_Down.mp3.html

Scatman
15-07-2008, 03:47 PM
thank you thank you
ευχαριστω ευχαριστω
ありがとう ありがとう

:D

Altair
16-07-2008, 03:21 AM
Οι Ειρηνοποιοί-Απόδραση από το Γαλαξία
το έχει τώρα στο alter.ξέρει κανείς τον ξένο τίτλο να το ψάξω να το κατεβάσω;

EDIT:Thanks Vageli.Θα το ψάξω. :)

Treetop
16-07-2008, 03:30 PM
THE PEACEKEEPER WARS

den eimai sigouros..

Altair
20-07-2008, 04:29 AM
ξέρει κανείς που μπορώ να βρω όλα τα επεισόδια yu-gi-oh με ελληνικούς υπότιτλους ή στα ελληνικά;μη γελάτε ρε.μου έχει μείνει η πώρωση από τον καιρό που έπαιζα magic the gathering

Doppelganger
20-07-2008, 12:47 PM
Για τα κανονικα επισοδεια πιστευω πως θα τα βρεις σε torrent ή αν εχεις account στο rapidshare
Παντως για λογους 4kids σου προτεινω το γιαπωνεζικο με ελληνικους υποτιτλους (ή το πολ αγγλικους)
Αν δεις τα επισοδεια παρακατω θα καταλαβεις τι τρομακτικα edit εχουν κανει :P

Παρε τα abridged να γελασεις :P

http://www.yugiohtheabridgedseries.com/

Treetop
21-07-2008, 11:30 AM
Magic The Gathering
YEAH!!!
http://www.mtgsale.com/images/scourge/treetop_scout.jpg
To mono pou me ksenerose itan oti evgaze sinexos kainourgies ekdoseis kai stamatage tis pallies..
Pou simenei.. Kainourgio Deck oloi tin ora...

DiscipleInAgony
02-08-2008, 02:26 AM
Παιδιά, υπάρχει τρόπος να κατεβάσω ένα τραγούδι πιου βρίσκεται στην Myspace σελίδα μιας μπάντας, δηλαδή το έχει στο player...?
Αν μπορεί κάποιος, θα ήθελα το πρώτο τραγούδι από δω..
http://www.myspace.com/normajean

Pritt@r@s
02-08-2008, 03:00 AM
Εννοεις το Robots 3 Humans 0,φανταζομαι.
Οριστε: http://rapidshare.com/files/134183478/robots.mp3.html

DiscipleInAgony
02-08-2008, 03:02 AM
Εννοεις το Robots 3 Humans 0,φανταζομαι.
Οριστε: http://rapidshare.com/files/134183478/robots.mp3.html
[/b]

Ευχαριστώ..,.πως το έκανες αλήθεια?

Pritt@r@s
02-08-2008, 03:08 AM
Σου εστειλα pm.

Altair
02-08-2008, 06:19 PM
ξέρετε που μπορώ να βρω στίχους για τον καινούριο δίσκο των Iced Earth;ο δίσκος δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα αλλά επειδή δεν μπορώ να περιμένω να τον ακούσω μέχρι να βγει τον έχω κατεβάσει.και πρέπει να τα σπάει άγρια από το λίγο που τον έβαλα στα γρήγορα.

Pritt@r@s
03-08-2008, 02:55 AM
Δυσκολο να βρεθει καποιος καμμενος να κατσει να γραφει τους στιχους χωρις να εχει κυκλοφορησει ο δισκος ακομα.Μαλλον θα κανεις υπομονη μεχρι να κυκλοφορησει.Η θα τους γραψεις εσυ για να βοηθησεις τους υπολοιπους!

Altair
04-08-2008, 07:19 PM
1ον:Ευχαριστώ έστω και ετεροχρονισμένα Ντόπελ,για την απάντηση πέρι YU-GI-OH αν και τα είχα ήδη βρει απλά έψαχνα με υπότιτλους.δεν πειράζει όμως.καλά είναι κι έτσι.
2ον:Ψάχνω ένα καλό και άξιο παλικάρι (μάλλον Shadow θα το λένε,το κόβω από τώρα)να μου στείλει μέσω πμ κάνα καλό λινκ με σύνδεσμους rapidshare για metal albums γιατί τόρρεντ αργούνε πολύ σε ξένους τράκερς και μου τη δίνει,ενώ σε ελληνικούς μου χαλάνε το ratio.
θέλω να ακούσω πως και πως τα καινούρια doomsword & grand magus.Thanks ;)

Titus
04-08-2008, 10:04 PM
Altair

http://www.bunalti.com/?p=2803

Και ΤΡΕΛΟ υλικό έχει το ακόλουθο forum, που όποτε το πετυχαίνω στο google δε με έχει απογοητεύσει ποτέ. Ναι ρε, βρίσκω λινκς από πολωνικά φόρουμ, τραβάτε κανά ζόρι???

http://peb.pl/

το ακόλουθο επίσης είναι ένα αρκετά καλό ψαχτήρι για links

http://fileshunt.com/?q=doomsword

και βέβαια www.google.com

Altair
05-08-2008, 02:32 AM
Γι'αυτό σ'αγαπάω ρε Τίτε!!!
Κια να φανταστείς ακόμα δεν έχω ψάξει το Kingdom of Rain που μου έστειλες και τα υπόλοιπα αλλά κάποια στιγμή οπωσδήποτε.Ευχαριστώ. ;)

Altair
06-08-2008, 03:13 AM
ξέρετε κανένα σάιτ που να έχει για κατέβασμα O.S.T. παιχνιδιών;ευχαριστώ.